2014. április 29., kedd

47 Ronin


Az azért nem túl jó előjel, ha: 1. egy filmet nagyon sokáig forgatnak 2. az etyeki Korda stúdióban  zajlik az a bizonyos maratoni forgatás 3. folyamatosan tologatják a premier időpontját 4. a bemutató tulajdonképpen majd’ 2 évet csúszik 5. a rendező elsőfilmes 6. a forgatókönyvet az a Chris Morgan jegyzi, aki a meglehetősen „oláh” The fast and the furious: Tokyo drift szkriptjét követte el 7. szerencsétlen zöldfülű direktor nem képes kézben tartani a gyeplőt, így a tervezett – amúgy sem túl szerény - kb. 100 milliós büdzsét 175 millára dagasztja. …és még sorolhatnánk…


A 47 Ronin tehát borzasztóan rossz csillagzat alatt született, és hát ez kurvára látszódik/érződik is rajta.
A 175 misi jótékony hatását szinte egyáltalán nem érezni, pár milliós költségvetéssel látványosabb mozik készülnek manapság. Nem véletlen, hogy óriási nagy „financial failure” lett a film.
A CGI gyengusz, de emellett a plot és a történetvezetés is hagy némi kívánni valót maga után.
Sajnos lerí, hogy Carl Rinsch direktor meglehetősen tapasztalatlan még: ahol fel kellene pörgetni a sztorit, ott elaltatja, ahol pedig merengeni, drámázni kellene, ott indokolatlanul begyorsítja a tempót.


De hogy ne csak negatívumokat említsünk: a 47 Ronin azért szódával elmegy, mert szépek a díszletek, helyenként egészen szemet gyönyörködtető az operatőri munka, Hiroyuki Sanada személyében adott egy szuggesztív „mellék-főszereplő”, és nyilván sokaknak be fog jönni ez az Amerika-kompatibilis fantasy hangvétel.
Retro szamuráj movie helyett egyszerűcske kalandocska.
Boeing helyett kissé döcögős fapados…

60%

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése