2016. augusztus 10., szerda

A dzsungel könyve - The jungle book


…azért egy élőszereplős A dzsungel könyve adaptációt jól haza lehetne vágni... A CGI-t túltolva könnyen fordulhat(na) giccsbe a végeredmény… Jópofi, feszt pofázó animált – állatfigurák, eltúlzott antropomorf ábrázolásmód, ne adj Isten egy-két ormótlan, béna popkulturális utalás, „elcukiskodottMaugliRudyard Kipling forog a sírjában…
Nagy szerencse, hogy a kedves behemót mackó, Jon Favreau nem így gondolta - vagy legalábbis nem állt szándékában teljes egészében kifordítani önmagából a kis „embergyerek” dzsungel kalandját. 


No persze Kipling eredeti dramaturgiáját senki ne kérje rajta számon – az vélhetően túl „sötét”, túl morózus lett volna egy Disney-film számára -, de Favreau így is egy klasszikushoz, még pedig az 1967-es zseniális animációs verzióhoz nyúlt vissza! Nem csak a cselekményvezetés hasonló, és a karakterek, de még a jól ismert dallamok/dalok is felcsendülnek egy-egy taktus erejéig! Hál’ Istennek azonban a direktor nem gejl musical filmet rendezett, a sztori lendületes, a fókusz az akciózáson, a pergő ritmuson és a mindösszesen 12 éves Neel Sethi által klasszul életre keltett piros ágyékkötős Mauglin van.  


…és hát a CGI - technika is megcsillogtatja erényeit, ugyanis most először éreztem azt egy egyébként teljes egészében digitális módon megalkotott képi világ esetében, hogy egy pillanatig sem zavar az „összkép”. Nem tartom „műanyagnak” és művinek a látványt! Nincs zavaró tényező!
Pedig a 2016-os A dzsungel könyve forgatása mindvégig egy Los Angeles-i stúdióban zajlott, a stáb nem tette a lábát indiai területre, dzsungelben meg aztán végképp nem járt… 


…de fapadkát sem érne a faltól falig perfekt látványvilág, ha nem lenne ilyen magával ragadó a „sztori”, ha nem lennének ennyire karakteresek a „szereplők”, s ha nem lenne a megvalósításban ekkora szív és lélek


Jon Favreau ismét bizonyítja, hogy nem pusztán pénzhajhász mainstream filmes; mert még ha a mainstream-ben is kalandozik, az esetek többségében minőségi produktumot tesz le az asztalra.
Kösz az élményt ’Papamaci’! 

80%

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése