2014. augusztus 26., kedd

Need for speed


Paul Walker sajnálatos halálát követően a Halálos iramban – széria megtorpant (nagy kínkeservvel, de azért hamarosan jön az a 7. rész!), így Hollywoodban szükségét látták, hogy a sok autó-buzi megkapja az éves betevőjét „verda – mozi” fronton.
Sajnos azonban el kell keserítsük a látványos autósüldözésekre éhes közönséget, ugyanis Vin Dieselék az utolsó 3 Fast & Furious-szal eléggé magasra tették a mércét: volt ott tempó, látvány, és megannyi karakteres figura.
Ezzel szemben a Need for speed olyan semmilyen. Aaron Paul ugyan néhány órája megkapta az Emmy-t a The breaking bad-ért, de akcióhősként nem funkcionál igazán hathatósan. Itt elég lenne egy-két ficsúros megnyilvánulás, néhány pofátlan, szemtelen duma… Paul azonban túlontúl disztingvált… 


…és ha már szereplők: Michael Keaton cameo-ja ahelyett, hogy kurvára cool lenne, inkább fölösleges és béna; de még így is ő az egyik legemlékezetesebb karakter a filmben. A brit üdvöske, Imogen Poots sem tud kibontakozni. Maradnak – maradnának – hát a lélegzetelállító akció jelenetek…
Scott Waugh következetesen kerülte a CGI-használatot a Need for speedben. A rendező egy interjúban úgy nyilatkozott, hogy szerette volna az autóversenyzés emberközeli oldalát megmutatni a művi - green box és egyéb számítógépes kütyük segítségével megkomponált - szcénák helyett. Igen ám, csak közben a faszi megfeledkezett a nézőkről. Mi ugyanis – ha már 1 millió dolláros verdák, akkor – ripityára tört szélvédőkre, izgalmas üldözésekre – és ütközésekre -, valamint nitro-ra áhítozunk.


A Need for speed olyan, mint a Forma 1 legeslegelső futama az évben: tisztességből megnézzük a rajtot a vasárnapi rántott hús után, közben kicsit szunyókálunk, majd magunkhoz térve rezignáltan vesszük tudomásul a befutó végeredményét, mely ismét hozta a papírformát. Valódi izgalmakra úgyis csak a sokadik nagydíj után számíthatunk…

50%

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése